Wejdz na TVP Info i zobacz, że nie leci teraz końcowe przemówienie Trzaskowskiego. I pomyśl sobie – czy to normalne, że telewizja publiczna nie puszcza na żywo całego przemówienia kandydata na prezydenta, który wg sondaży ma ok 50% poparcia Polaków?

Macie teraz okazje samodzielnie doświadczyć jak wygląda misja TVP – nie pokazywać prawdy o Trzaskowskim, bo przekazu na żywo nie da się łatwo zmanipulować, wypikac itd.

Instytucje Państwa Polskiego Was oszukują. Niezależnie instytucje oraz OBWE potwierdzają, że telewizja publiczna służy do manipulacji i korzyści z tego czerpie tylko jedna partia – PiS.

Czy w ogóle czujecie powagę sytuacji, że nawet OBWE krytycznie opowiada się o wyborach w Polsce? O manipulacji TVP? O pudrowaniu tylko jednego kandydata? Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażałem sobię tego. Takie informacje płynęły głównie ze wschodnich krajów. A teraz Polska dołączyła do tego grona.

Śmiejecie się z postawy Rosjan – ale to wynik manipulacji Kremla. Śmiejecie się z Korei Północnej – to też wynik m.in. propagandy. Nie widzicie, że obecna władza w Polski stosuje podobne środki.

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jak smakujesz aż się zepsujesz” (piszę z pamięci, możliwe że popełniłem błąd). Mam nadzieję, że nie będziecie musieli w podobny sposób przekonać się na własnej skórze skutków ubocznych obecnej władzy.

Pamiętajcie – prezydent RP nie ma wystarczającej władzy aby zabrać 500+, 300+, 13. emerytury itd. Nie ma wystarczających uprawnień, aby zalegalizować LGBT i tego typu rzeczy. To propaganda sprzedawana przez TVP i obecny rząd, których głównym argumentem za Dudą jest to, że Duda nie zabierze socjalu i pozostawi rodzinę taką jaką jest. Trzaskowski też nie zabierze socjalu.

Usłyszeliscie w TVP, że Trzaskowski w przeszłości był przeciwko socjalowi i skoro teraz zmienia zdanie, to w przyszłości też je zmieni. Ale z tego samego TVP nie dowiecie się dziś, że w przeszłości PIS też głosował przeciw socjalowi dla rodzin (patrz: ulga dla rodzin, wyższe becikowe…)

Usłyszeliscie w TVP, że PO donosiła na Polskę do UE. Ale z tej samej TVP nie dowiedzieliscie się, że PIS też wcześniej donosił na Polskę do UE.

Usłyszeliscie w TVP nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele , w której politycy PO brzydko się wypowiadali. Ale z tej samej TVP nie usłyszeliscie nagrań osób dziś związanych z PiS, którzy w tej samej restauracji byli nagrani na „tych samych tasmach”.

I wiele wiele wiele innych…

Proszę Was. Przemyślcie na spokojnie jutro swoją decyzje. Poszukajcie w internecie niezależnych serwisów, w których możecie zweryfikować swoje poglądy z jakimś kandydatem. W którym możecie zweryfikować cytaty kandydatów. Poczytajcie sobie raporty niezależnych instytucji nt. sytuacji w Polsce. Jeszcze niedawno ufaliscie niezależnym instytucjom np. OBWE. Czy teraz jest inaczej?

Czy chcecie aby rząd i prezydent nie kontrolowali siebie wzajemnie? A może chcecie aby prezydent mógł kontrolować sejm i ten sam sejm mogl jednocześnie kontrolować prezydenta?

Czy pamiętacie rzady PiSu w latach 2005-2007? Czy pamiętacie, że już w przeszłości PiS miał jednocześnie parlament i prezydenta?

Czy naprawdę uważacie, że Trzaskowski po wygranych wyborach będzie mordować seniorów (robić eutanazję)? Czy wierzycie w to? Nie zapala Wam sie lampka „o kurde, on mówi jakąś scieme”?

Dlaczego rząd PiS, który kontroluje niemal wszystkie instytucje jakie istnieją w Polsce (m.in. sady, prokurature, policje, wojsko, wywiad, służby, …) do dziś nie aresztował takich ludzi jak Tusk, Kopacz, Trzaskowski, skoro podobno tak wiele złych rzeczy zrobili; tyle miliardów zabrali Polsce; współpracowali ze złymi ludźmi; zamordowali Lecha Kaczyńskiego…

Nie czujecie, że coś jest nie tak? Nie czujecie, że w normalnym państwie takie rzeczy nie miałyby prawa istnieć? Nie czujecie, że jesteście oszukiwani?

Proszę Was. Spędzicie sobotę na spokojną refleksje. Nie czerpcie informacji z prześmiewczych obrazków / stron FB itd. Zajrzyjcie do źródeł, czystych informacji / danych bez narzuconej interpretacji.

#tvpis #duda #trzaskowski #wybory #oswiadczenie #pis #po #polska #swiat #zalesie