Tą książkę powinien przeczytać każdy nasz polityk, a ze szczególnym uwzględnieniem kler. Wstrząsające do czego prowadzi szczujnia ludzi przeciwko sobie. Poraża okrucieństwo i bezsens tamtych zbrodni..

pokaż spoiler Dzieci zmuszane do gwałcenia swoich matek, na oczach mężów. Chłopcy przymuszani do trzymania matek za nogi, by oprawca miał łatwiej gwalcic.. Później wszyscy zabijani. Ładniejsze kobiety zabierane do rozrywki – gwałty do póki nie umrze. Rozcinanie brzuchów wyciąganie jelit, okaleczanie i tak zostawianie żeby ofiara konała w mękach.. Makabra

#ksiazki #swiat #afryka #rwanda #polityka #reportaz #ciekawostkihistoryczne #katolicyzm #

Ludobójstwo w Rwandzie – masakra osób pochodzenia Tutsi dokonana przez ekstremistów Hutu (przede wszystkim z bojówek Interahamwe i Impuzamugambi) w Rwandzie w ciągu około 100 dni od 6 kwietnia do lipca 1994. Jej ofiarą padło, według szacunków, od 800 000 do 1 071 000 ludzi.

Ksiądz skazany za udział w ludobójstwie

Z jego winy buldożer zburzył kościół, w którym schroniło się dwa tysiące uchodźców – tak uznał sąd w Tanzanii (Afryka) i skazał katolickiego księdza Athanase’a Sarombę na 15 lat więzienia. Dwaj inni duchowni czekają w areszcie na wyrok.
Sprawa ciągnęła się od 1994 roku, od czasu wielkiej wojny domowej w Rwandzie. W krwawych plemiennych potyczkach zginęło tam ponad 800 tysięcy osób. Uchodźcy, którzy schronili się w kościele ks. Saromby w Nyange – w większości kobiety i dzieci – pochodzili z plemienia Tutsi. Uciekali przed bojówkarzami Hutu.
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/195437,ksiadz-skazany-za-udzial-w-ludobojstwie.html