Moc fałszywych oskarżeń nie maleje. W Meksyku 10-latek oskarżył 24-letniego mężczyznę o kradzież i zniszczenie telefonu komórkowego na ulicy. Gdy ludzie zaczęli się do niego rzucać, mężczyzna postanowił uciec. To był błąd, gdyż tłum potraktował to jak przyznanie się do winy. Zawiązano mu sznurek na szyi i rozebrano do naga, a następnie przeprowadzono ulicami miasta. Gdy oskarżony próbował zasłaniać ręką genitalia, sznurek zaciskano mocniej, przez co musiał rękami próbować go poluzować. Następnie zmuszono go, aby ukląkł przed 10-latkiem, który go oskarżył i przeprosił go. Po kilkudziesięciu minutach na miejscu pojawiło się kilku funkcjonariuszy policji . Tłum już liczył około 500 osób, w związku z czym…policja zaczęła jedynie ochraniać zgromadzenie, w którego środku znajdował się gnębiony nagi mężczyzna. W wyniku tego uwolniono go dopiero po kilku godzinach, poza granicami miasta, gdzie zostawiono go nagiego.

24-latek, Luis Hernandez Dominguez, którego dane osobowe przedostały się do mediów, wrócił do miasta dopiero następnego dnia, nadal nagi, gdyż nikt nie chciał mu pomóc. Natomiast wynik 4-tygodniowego śledztwa doprowadził do…umorzenia sprawy z powodu braku dowodów na popełnienie kradzieży.

To najgłośniejsza tego typu sprawa w Meksyku. Do tego stopnia, że wpisanie w wyszukiwarkę nazwiska 24-latka wyświetla bez cenzury jego nagie zdjęcia. Nie wyobrażam sobie życia w tak dzikim kraju, bo to wyższy poziom zdziczenia. Rozebranie kogoś do naga w powodu przestępstwa (czy też podejrzenia) to niższy poziom (bo i w Polsce takie sytuacje się zdarzały), ale całkowita bierność policji to ten wyższy poziom. Świadomość, że mogą was pod byle pretekstem przewlec przez miasto z gołym hoojem, a policja was nie uratuje odbiera chyba chęć życia czy nawet odwiedzenia takiego miejsca.

źródła: artykuł oraz filmik na youtube

P.S. Czy kobietę potraktowano by podobnie pod wpływem oskarżenia o kradzież, jak myslicie #dyskryminacjamezczyzn ?
#meksyk #afera #swiat #ciekawostki #historiajednejfotografii #dzikikraj #prawo