Gdzie się podziała ludzka logika?

W Stanach Zjednoczonych mamy „pokojowy protest przeciwko rasizmowi”, w którym plądruje się sklepy, niszczy cudze mienie i krzywdzi innych ludzi. W internecie czytam, że „radni w Minneapolis głosują za likwidacją policji. Stacja HBO wycofuje film „Przemineło z wiartem”, a duńska firma Lego prosiło swoich sprzedawców o nie reklamowanie produktów z policjantami”. To wszystko przez tragiczną w skutkach interwencję na człowieku, który był skazany za napad na ciężarną kobietę, której przyłożył broń do brzucha. Dziś ten człowiek jest chowany z największymi honorami w złotej trumnie, a w całych Stanach tworzy się murale z aureolą nad jego głową. Cudów za jego przyczyną widzieliśmy, aż nadto w ostatnich dniach.

Co robi się w Polsce? Ludzie w solidarności masowo zmieniają zdjęcia profilowe czy grupują się w dużych miastach i na znak sprzeciwu kładą się na ulicy głową do ziemi. Pytam więc, gdy byliście jak zamordowano naszego rodaka, Igora Stachowiaka? Gdzie jesteście teraz, jak prokuratura umarza śledztwo w sprawie jego śmierci? Co zmienią wasze zdjęcia profilowe? Poza tym, że przyniosą Wam gówno warte lajki, tylko dlatego, że to teraz takie „modne”?

To przykre, że ktokolwiek musiał ponieść śmierć, aby zostać elementem medialno-politycznej manipulacji i przysłużyć się do tak dużego ogłupienia ludzi. Wystarczyłoby się zastanowić komu teraz zależy na destabilizacji w USA, kto opłaca i doposaża tamtejsze bojówki, i dolewa oliwy do ognia poprzez media, będące jego własnością. Tyle by wystarczyło, aby przestać się mieszać w sztucznie napompowany konflikt i zwrócić ludzką uwagę na ważniejsze problemy.

M.in. w Mali masowo pali się żywcem Chrześcijan, 90 tysiącach dzieci codziennie umierają z głodu, a blisko 42 milionach z nich morduje się w łonach własnych matek. Zacznijmy mówić o horrorach w ubojniach czy tragediach ludzi, którzy są wykorzystywani do niewolniczej pracy.

Nagłaśnianie tych problemów i realna pomoc nie jest ważna? A może nikomu się to po prostu nie opłaca?

Ludzie potrzebują miłości, bo wszystko inne co jest nam niezbędne do życia znajduje się na ziemi, dlatego nie powinniśmy ratować katedr, a płonące kontynenty i własne sumienie, które codziennie mordujemy hedonizmem i biernością.

Myślenie nie boli, ale przez to, że za tak wielu ludzi myśli telewizyjną propaganda, samozagłada naszego gatunku wydaje się być nieunikniona.

#polska #usa #swiat #przemyslenia #takaprawda #protest