Zostajemy przy ekonomii i cofamy się do końca PRL-u i reform jakie zaproponował Mieczysław Rakowiecki

Rakowski w swojej całej karierze politycznej był typem działacza, który zawsze obejmował stanowisko jakby po czasie. Zbyt późne nominacje sprawiły, że nie mógł cieszyć się ze swoich sukcesów w taki sposób, w jaki sobie to wcześniej zaplanował. Właśnie takie okoliczności spóźnionego awansu na stanowisko Prezesa Rady Ministrów towarzyszyły Rakowskiemu, kiedy zdecydował się przyjąć propozycję Jaruzelskiego. Dlaczego zdecydował się na taki krok? Czy kierowała nim jedynie ambicja i żądza władzy? Czy nie wiedział, w jak tragicznym stanie jest gospodarka i jakie mogą wynikać z tego skutki polityczne dla rządzących? Jego poprzednik na stanowisku premiera opuszczał przecież gmach URM-u w niesławie. Czy Rakowski tego wszystkiego nie wiedział?

Link do znaleziska – Reformy gospodarcze Mieczysława Rakowskiego

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#pieniadze #swiatnauki #finanse #gospodarka #komunizm #prl #polska #ciekawostki