Z ogromnym żalem spoglądam na wydarzenia ostatnich dni. To co się dzieje w Ameryce Południowej jest ogromną katastrofą.

Każdy z was już pewnie słyszał, że płonie amazoński las deszczowy, a dzieje się to w zastraszającym tępie. Co minutę płonie obszar o wielkości 1,5 boiska piłkarskiego.
Wielu też ma to kompletnie gdzieś i właśnie do tych kieruję swoje wypociny.

Zielone płuca ziemi, bo tak się o nich mówi stanowią ogromy zasób tlenu, bo około 20% całego świata. Nie trzeba chyba tłumaczyć co to oznacza dla nas ludzi. Dodatkowo to przede wszystkim one spowalniają procesy cieplarniane.
Lasy te są jednym z najważniejszych elementów ziemskiego ekosystemu. Sama Amazonia stanowi ponad połowę wszystkich lasów deszczowych oraz jest największym i najbogatszym gatunkowo obszarem na świecie. W tej chwili płoną rośliny i giną zwierzęta, których gatunki liczy się w milionach. Mało tego, tereny Amazonii zamieszkują plemiona, które do dziś nie miały styczności z cywilizacją i lasy tropikalne są ich zarówno kulturą jak i po prostu życiem.

Najgorsze jest to, że z tym faktem nic się nie robi. #polityka Brazylii i kierujący nią niejaki pan Jair Messias Bolsonaro pozostawia wiele do życzenia.
Człowiek ten krok po kroku dąży do likwidacji wszystkich chronionych obszarów w Amazonii.
Wypowiada się, że nie ma pieniędzy na walkę z tak wielkim pożarem, a niedawno odrzucił pomoc oferowaną przez donatorów w tej sprawie.
Oskarżył także Brazylijski instytut badań o rzekome fałszowanie danych i zażyczył sobie uprzedniej konsultacji z nim, bo jak twierdzi chce uniknąć „złej reklamy dla Brazylii”.

Do czego dążę? Jest to niewyobrażalna strata dla całego świata, która w przyszłości przełoży się na nasze życie. Nie powinniśmy olewać tak poważnych tematów. W naszej telewizji wolą debatować o pierdołach, a o tej katastrofie nie wspomną nawet słowem.
My niestety nie mamy wpływu na to, co tam się teraz dzieje, ale musimy wiedzieć jakie to może mieć skutki w przyszłości. Jedno jest pewne. Nie ma w tym nic pozytywnego.

Jeśli przeczytałeś czy też przeczytałaś to co napisałem i choć trochę się ze mną zgadasz to proszę zostaw plusika dla zasięgu, a jeśli uważasz, że nie mam racji to napisz komentarz i podyskutujemy na ten temat.

#swiat #przyroda #natura #przemyslenia #ciekawostki #wydarzenia

Taguję dla zasięgu:
#heheszki #neuropa #4konserwy #bigbrother #humorobrazkowy