Dzisiaj rocznica wielkiej bitwy pod Wiedniem. Z tej okazji nie może zabraknąć artykułu o tym wielkim i pamiętnym wydarzeniu.

W styczniu 1683 roku armia turecka, dowodzona przez wielkiego wezyra Kara Mustafę, posiłkowana wojskami mołdawskimi i tatarskimi, razem blisko 100 tysięcy osób, wyruszyła w kierunku Węgier. Było to największe wojsko jakie udało się zmobilizować Turkom w XVII wieku. W Székesfehérvárze na wielkiej radzie wojennej wyznaczono cel najbliższej ekspansji, którym była siedziba cesarza zachodu – Wiedeń. W Lipcu 1683 roku wojska tureckie podeszły pod stolicę Austrii. Rozpoczęło się oblężenie.

Link do znaleziska – Bitwa pod Wiedniem czyli Sobieski ratuje cesarstwo

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #zwyczaje #swiat #liganauki
#wojna #swiatnauki #rzeczpospolita #ron #wieden #armia #wojna #wojskopolskie #austria #polska #kalendarium #odsieczwiedenska #sobieski